Hizmetler

GEBELİK ve ANNELİK DANIŞMANLIĞI

GEBELİK ve ANNELİK DANIŞMANLIĞI

Gebelik ve annelik hemen her kadının çocukluktan gelen bir hayalidir. Annelik, hamilelikten itibaren bedensel, psikolojik, toplumsal, zihinsel ve sosyal bir süreç olarak devam eder. Anne olmaya karar vermek bile başlı başına büyük bir olaydır. Gebelik öncesi hazırlıklar önce zihinde başlamakta hamilelik, doğum ve sonrasında da büyüyerek devam etmektedir.

Bir kadın anne olmaya ne kadar hazır olursa olsun, gebelikten itibaren başlayan süreçte birçok duygusal çalkantılar yaşamaktadır. Tüm değişikliklere ve yeni hayata adapte olmak o kadar da kolay olmamaktadır. Gebelik ve annelik danışmanlığı, bir kadının anne olmaya karar vermesi, hamileliği, doğumu ve sonrasında psikolojik destek sağlayan bir hizmettir.

Hormonal değişikliklerin yarattığı psikolojik sorunlar her kadını farklı etkilese de en küçük etki alınganlıktır. Her hamile alıngan ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Hamilelik ve sonrasında alınan psikolojik destekle bu dönemler sorunsuz atlatılmakta, sağlıklı bir hamilelik ve lohusa dönemi geçirilmektedir. Doğum yapan anneler yeni hayatlarına ayak uydurmada böylece sorun yaşamamaktadır.

GEBELİK ve ANNELİK DANIŞMANLIĞI NELERİ KAPSAR?

– Gebeliğe psikolojik olarak hazırlanma

– Gebelikte karşılaşılan sorunlar

– Doğuma hazırlanma süreci

– Anneliğe hazırlanırken yaşanan yetersizlik hissi

– Bebekle birlikte yeni hayata adaptasyon

– Doğum sonrası lohusa depresyonu

– Bebek sağlığı ile ilgili endişe ve kaygılar

Hızla büyüyen çocuklar sürekli anne ve babaların gözetimi altındadır. Anne ve baba olduktan sonra çocukları ile ilgili endişeleri nedeni ile sık-sık psikolojik sorun yaşayan ebeveynler dönem-dönem psikolojik destek alarak sorunların üstesinden gelirler. Çocuklarla ile ilgili her türlü tıbbi ve psikolojik testlerin yapılması sağlıklı bir gelecek için çok önemlidir. Gebelikte başlayan testler okul dönemi boyunca uygulanmaktadır. Test ve ölçekler çocukların durumları hakkında önemli bilgiler verir.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi için TIKLAYINIZ.

İletişim Formunu Doldurun Biz Sizi Arayalım...

Call Now Button