Hizmetler

KONSANTRASYON, İŞİTSEL ALGI, ODAKLANMA

KONSANTRASYON, İŞİTSEL ALGI, ODAKLANMA

Bazı çocuklarda ve yetişkin bireylerde her türlü sese karşı bir rahatsızlık duyma hissi bulunur. Hatta her ortamda kaynağı ne olursa olsun sesten etkilenmekte ve rahatsızlık duymaktadırlar. Bazen sessizlik bile onları rahatsız eder ve konsantre olamazlar. Çocuklar ders çalışmakta zorlanır, sohbetlere odaklanamazlar.

Bu durum çocukların okul başarısını olumsuz yönde etkileyen bir sorundur. Ders yapmaya oturan bir çocuk kitap sayfalarını aralar, bakmaya başlar fakat aklı başka yerdedir. Bu nedenle aynı sayfaları defalarca okumak zorunda kalır. Buna rağmen yine de sonuç alamaz. Ders çalışmaya oturmakta zorlanan çocuklar da vardır. Evde sürekli dolanan, tuvalete sık-sık giden veya kalemini saatlerce arayanlar bunlardandır.

Derse odaklanamayıp anlayamayan bir çocuk yan odada konuşulanları rahatlıkla duyup anlayabilir. İlgi duyduğu derslere çalışabilir fakat diğerlerinde bir türlü dikkatini yoğunlaştıramaz. İşitsel algı odaklanma problemi olarak adlandırılan bu durum çocuğun okul başarısını düşüren ve sınavlarda başarısız olmasına neden olan bir durumdur.

İşitsel odaklanmada kulağın büyük bir görevi bulunmaktadır. Bir insan bakar ama görmeyebilir, işitir ama dinlemeyebilir. Dinlemek için çaba sarf edilmesi gerekir. İşitsel algı eğitimleri ile bu sorun kökünden halledilmektedir.

İşi̇tsel Algı Eği̇ti̇mi̇ni̇n Sonuçları

– Kişi kendisini daha iyi hisseder

– Stresi azalır

– Özgüveni gelişir

– Farkındalığı artar

– Odaklanma problemini halleder

– Düşünme yeteneğini geliştirir

– Motivasyonu yükselir

– Akademik performansı artar

İşitsel algı eğitimini alan öğrenci daha az zamanda daha çok şey öğrenerek derslerinde başarıyı yakalar. Böylece okul başarısı yükselerek geleceğine dair olumlu gelişmeler yaşamaya başlar. Kısa süren bir terapi ile odaklanma sorunundan kurtulan birey kendine güveni olan, motivasyonu yüksek ve mutlu bir birey olarak yaşamına devam eder ve istikrarlı şekilde ilerler.

Odaklanmada Play Attention yöntemi için TIKLAYINIZ.

İletişim Formunu Doldurun Biz Sizi Arayalım...

Call Now Button