Methodlar

PLAY ATTENTION

Play Attention, sınıfta ya da işyerinde mutlu ve başarılı olabilmek için gerekli becerileri geliştirir. Başarısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olan program edufeedback teknolojisiyle geliştirilmiştir.

Play Attention, 1996’dan beri Amerika’da 1000’den fazla okulda, öğrenme merkezlerinde, hastanelerde ve psikolojik danışmanlık ofislerinde kullanılmaktadır. Program  uzman eğitmenler tarafından geliştirilmiştir. Play Attention, erişilebilen bütün dikkat, hafıza eğitim sistemlerinden, daha uzun süre ve daha fazla insan tarafından kullanılmıştır. Amerika’nın ünlü haber programları olan Good Morning America, NBC News, Woman’s World, The Boston Globe ve daha birçok ulusal ve uluslararası medya programında konu edilmiştir. Play Attention günümüzde Amerika’da ve birçok Avrupa ülkesinde kliniklerde, özel hastanelerde kullanılan en son teknoloji ürünü NASA Patent Konseyi onaylı, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite ilaçsız eğitimsel programdır.

1996’dan beri Amerika’da 1000’den fazla okulda, on binlerce evde, öğrenme merkezlerinde, hastanelerde ve psikolojik danışmanlık ofislerinde kullanılmaktadır. Sistemin başarısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olup Amerikan Havacılık ve Uzay Kurumu NASA’da astronotların, olimpiyat takımlarında sporcuların, Hava Kuvvetlerinde pilotlarının dikkat seviyelerini artırmak için kullanılmaktadır. Play Attention sistemi, dikkat ve odaklanma ile ilgili beyin dalgalarını okuyan yüksek teknolojili, kola takılan bir cihaz ve bu cihazın gönderdiği sinyallere göre çalışan eğitici bilgisayar oyunlarından oluşur. Play Attention ile çocuklar klavye, fare veya joystick olmadan sadece düşünceleri ile oyun oynamaya bayılıyorlar. Hem eğleniyorlar hem de dikkatlerini toplamayı öğreniyorlar. Play Attention, Dünya’daki tüm diğer dikkat ve hafıza eğitim sistemlerinden daha fazla sayıda ve daha uzun zamandır kullanılmaktadır. Haftada 2-3 gün 45-50 dakikalık eğitim ile 2 ay sonunda değişiklikler görmeye başlarsınız. Ödevleri zamanında bitirmeyi, dikkati dağıtmadan çalışmayı, gündüz rüyalarını azaltmayı öğrenebilirsiniz. Daha yüksek başarı derecelerine ve daha iyi davranışlara artık ulaşabilirsiniz.

Gelişmiş Odaklanma

Dikkatinizi şu anda görebilseydiniz nasıl olurdu? Dikkatinizi ekranda görmek konsantrasyonu öğrenmeyi ne kadar kolaylaştırırdı?  İşte Play Attention tam olarak bunu yapar. İşin sırrı programın beyin aktivitelerini izleyen algılayıcılı cihazda gizli. Eğlenceli video oyunlarını kontrol etmek için cihazla beyin gücünüzü kullanırsınız. Harry Potter veya Star Wars’daki Luke Skywalker gibi düşünce gücünüz ile nesneleri oynatabildiğinizi hayal edin. Programımız ile gerekli becerileri öğreten ve davranışları geliştiren oyunları oynarken, beyniniz mouse ve joystick yerine geçer. Eğlenceli oyunlarımız temel becerileri öğrenmeyi kolaylaştırır. Sistem odaklanmayı ve  konsantrasyonu artırmakla beraber  fazlasını da sağlar. Dikkat dağıtıcıları yok saymak, hafızayı arttırmak, görsel organizasyon becerisini artırmak, görevi bitirmek ve yönergeleri takip etmek gibi esas becerileri geliştirir.

Gelişmiş Davranış

Hiperaktivite ve impulsivite (dürtüsellik) okulda evde sık karşılaşılan sorunlardandır. Sistem  çocuğunuzun kendini kontrol etme davranışlarını güçlendirir. Doğru davranışları öğretir. Daha çok odaklanma, daha az kıpırdanma davranışları bir kere kontrol edildikten sonra çocuğunuz daha rahat arkadaş edinebilecek ve okulda daha başarılı olacaktır. Kıpırdanmalar, mırıldanmalar, hayallere dalıp gitmeler ve dürtüsel davranışlar, bağırma ve cezalandırma olmadan şimdi kolayca geliştirilebiliyor. Gelişmiş odaklanma ve dikkat, gelişmiş davranışlara giden yolu açmaktadır.

Gelişmiş Akademik Başarı

Çocuğunuzun zeki olduğunu biliyorsunuz. DEHB akademik performansı etkileyebilir. Çoğu ebeveynde bunun için kaygılanır. Odaklanma eksikliği, bilgiyi öğrenmeyi güçleştirir ve DEHB’li çocukların okulda arkadaşlarıyla aynı seviyede öğrenmesini engelleyebilir. Programımız sınavlarda dikkati toplamayı, sınıfta öğretmeni dinlemeyi ve düzenli çalışmayı öğretir. Okuduğunu anlamayı artırır. Hafızayı güçlendirerek öğrenmeyi kolaylaştırır. Eğer çocuğunuzun okulda zorlanmasını görmekten yorulduysanız bu sistem tam size göre. Çünkü sistem sınıfta başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirir. NASA  tarafından Dikkat Eksikliği Hiperaktivite bozukluğu ve öğrenme güçlüğü olan bireylere yardım için geliştirilen sistem kendi alanında dünya lideridir.

Gelişmiş Sosyal İlişkiler

Çocuğunuz okulda öğretmenleri ve arkadaşları ile nasıl geçiniyor? DEHB’li bir çocuğun ebeveynleri olarak, çocuğunuzun sınıfta odaklanmasını, ödevlerini zamanında bitirmesini ve dikkati dağılmadan öğretmenini dinlemesini istersiniz. Ayrıca arkadaşlar edinmesini, oyunlara ve faaliyetlere katılmasını da istersiniz. Çocuklar evde, aile kurallarına uymalı, ev ödevlerini yapmalı, ev işlerine yardımcı olmalılar.

Programımız bu becerileri öğretmede uluslararası liderdir. Sistem 1996’dan beri tüm dünyada DEHB’li çocuklara şunları öğretmektedir:

Okulda:

  • Verilen görevi bitirmek
  • Yönergeleri takip etmek,
  • Okul kurallarına uymak,
  • Gününü ve işini planlamak,
  • Arkadaşlar edinmek ve arkadaşlarıyla iyi geçinmek.

Evde:

  • Ev işlerine yardımcı olmak,
  • Aile kurallarına uymak,
  • Ev ödevlerini bitirmek,
  • Kardeşleriyle iyi geçinmek.

Sistem  kardeşler arası ve okuldaki çocuklar arası ilişkileri geliştirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite problemi olan çocuklarla ebeveynleri arasındaki ilişkiyi de geliştirir. Çocuğunuz dışlanmış ve farklı hissetmek zorunda değildir. Sistem çocuğunuza arkadaş edinme ve onlarla arkadaş kalma becerilerini öğretebilir.

Dikkat Eksikliği bir çile olmak zorunda değil, size ciddi ve uygulanabilir çözümler  sunuyoruz.

Çocuk psikolojisi ergenlik ve gençlik danışmanlığı için TIKLAYINIZ.

İletişim Formunu Doldurun Biz Sizi Arayalım...

Call Now Button